Kaptury kominy otulacze na głowę i szyję

Swój projekt dedykuję tym osobom, które nie lubią czapek, ale cenią sobie ciepło i wygodę.

kaptury kominy otulacze
Tak prezentuje się kaptur

Czapka, szal, komin w jednym. Nazwałam je: kaptury, kominy, otulacze.

Kaptury, kominy, otulacze szyję z nowych fabrycznie tkanin w przeciwieństwie do toreb, które już dobrze znacie. Pierwszy kaptur powstał około pięć lat temu i od tej pory jest ciągle udoskonalany, a to wszystko dzięki Waszym podpowiedziom. Zasada otulania szyi i głowy się nie zmieniła. Ma być ciepło, przytulnie i wygodnie.

Czytaj dalej Kaptury kominy otulacze na głowę i szyję

Czarne torby dżinsowe

Czyli jak powstała seria czarnych toreb wykonanych głównie
z dżinsu

Z każdym wpisem będziecie mogli poznać mnie bliżej, cały proces mojego działania i kawałek mojego życia twórczego. Dzisiaj będzie ten pierwszy, bardzo ważny.

Zanim czarne torby dżinsowe będą głównym tematem, muszę czymś z Wami się podzielić. Gdy spotykam się z Wami w moim plenerowym saloniku to zawsze dużo rozmawiamy. Zadajecie pytania dotyczące mojej pracy i oczywiście toreb. Właśnie te momenty są dla mnie ważne, bo jest to piękny i żywy kontakt z Wami. Gdy wychodzę z pracowni po długim i pracowitym czasie, gdy spakuję te swoje robótki, wsiądę do auta i jadę do innego świata. Świata, w którym są ludzie ciekawi, uśmiechnięci, zainteresowani tym, co robię. Tak, to Wy kochani. Ale się rozmarzyłam. Jest styczeń, zima i tęsknię za słońcem. No dobrze, wracam do czarnych toreb z dżinsu.

Czytaj dalej Czarne torby dżinsowe

Hankowa torba dla każdego?

Czy to coś nowego?

Ponad rok temu zobaczyłam gdzieś ciekawy kształt torby i od tamtej pory zawrócił mi w głowie. Na czym ten zawrót głowy polegał? Zachwycił mnie sposób w jaki układała się torba.

Był niesamowity i bardzo ciekawy. Torba skojarzyła mi się z owocem, a mianowicie z gruszką:) Nie dawało mi to spokoju. Zachodziłam w głowę jak uzyskać taką formę? Podjęłam wyzwanie. Wzięłam kartkę, ołówek i zaczęłam kombinować. Trochę to trwało, ale w końcu osiągnęłam zamierzony efekt. Razem z rysunkiem pobiegłam do maszyny i ŁAŁ!!! Udało się, uzyskałam jej kształt! Na pierwszy rzut oka wydaje się taka zwyczajna, ni to worek ni to torba… Ale tak mi przypadła do gustu, że bardzo chciałam ją mieć zawsze blisko siebie.

Czytaj dalej Hankowa torba dla każdego?

Minimalizm w szafie

Otwieram drzwi szafy i się zastanawiam: „Co będzie mi pasowało do dzisiejszego ubioru i dnia, który zamierzam spędzić? Wezmę jeszcze torebkę. Nie, plecak, bo potem jeszcze idę z koleżankami na wycieczkę. A właściwie mój strój jest dzisiaj taki luźny to zabiorę coś lekkiego.” Czas zadbać o większy minimalizm w szafie.

Czy zdarza się Wam mieć taki dylemat przed wyjściem? Lubię mieć różne ciekawe dodatki, ale nie aż tyle, bo to tylko stwarza właśnie takie problemy. Tracimy wtedy nasz cenny czas. W ubiegłym roku życie podsunęło mi rozwiązanie go.

Czytaj dalej Minimalizm w szafie

Maszyny do szycia, czyli czym Hanka szyje?

W tym wpisie zapraszam Was do mojej pracowni! Pragnę zaprezentować swoje maszyny do szycia i urządzenia, które ułatwiają mi pracę, a tym samym pozwalają mi robić to, co kocham:)

„Jaką maszynę do szycia pani poleca?”

Zacznę może od tego, że często otrzymuję pytania dotyczące maszyn do szycia. Pytacie jaką maszynę polecam na początek lub kolejne etapy rozwoju.

Czytaj dalej Maszyny do szycia, czyli czym Hanka szyje?

Jak powstała Hanka Działa?

Dzisiaj chciałam opowiedzieć Wam historię o tym jak powstała Hanka Działa 🙂

Zabrzmiało poważnie? Gdy pisałam słowo historia, to nawet poczułam się jakoś tak… hmm… starzej? I tu pojawiła się myśl: „Fakt, już pół wieku za mną!”. Co to jest przy pięciu latach? Tak, właśnie pięć lat temu w lipcu (2015) powstał projekt pod nazwą „Hanka Działa„.

Czytaj dalej Jak powstała Hanka Działa?

3, 2, 1… start!

Witajcie na blogu Hanka Działa:)

Hanka Działa i też pisze! Wczoraj był wielki i bardzo ważny dla mnie dzień, kiedy to po raz pierwszy pokazałam Wam swoją stronę. Wasze ciepłe przyjęcie jak zwykle uskrzydliło mnie do działania, dlatego bez zatrzymywania się ruszam z pierwszym wpisem na blogu🙂 Bardzo się cieszę, że znaleźliście chwilkę, by do mnie zajrzeć! Witam Was wszystkich serdecznie i ściskam wirtualnie:)

Czytaj dalej 3, 2, 1… start!