Skracanie nogawek w jeansach. KURS ŁATWEGO SZYCIA NA MASZYNIE cz. V

Jak zachować fabryczne podwinięcie nogawek przy ich skracaniu

Zaprezentuję Wam dwa sposoby na skracanie nogawek w spodniach. Pierwszy przy pomocy maszyny do szycia, a drugi dla osób które jej nie posiadają. Oba są proste, szybkie i zachowują oryginalne podwinięcie dołem.

Czytaj dalej Skracanie nogawek w jeansach. KURS ŁATWEGO SZYCIA NA MASZYNIE cz. V

Szew francuski. KURS ŁATWEGO SZYCIA NA MASZYNIE cz. IV

Szew francuski w zastosowaniu

Kochani, po ostatnim naszym spotkaniu zadaliście mi wiele pytań co to jest ten szew francuski? Były też pytania o możliwość uszycia tunelu w inny sposób. Postanowiłam więc bardzo dokładnie wyjaśnić to w krótkim filmie i pokazać jak jeszcze można uszyć tunel na gumkę lub sznurki. Mam nadzieję, że udało mi się to dobrze przekazać i omówić. Zapraszam do obejrzenia poniższego filmu.

Przygotowuję się do zrealizowania odpowiedzi na Wasze problemy z naprawą ubrań i nie tylko w sytuacjach, gdzie nie wszyscy mają maszyny. Postaram się rozwiązać Wasze problemy przy pomocy tylko igły i nitki. Znajdę też ciekawe rozwiązania nawet gdy w waszym domostwie brak igiełki :o)

Czytaj dalej Szew francuski. KURS ŁATWEGO SZYCIA NA MASZYNIE cz. IV

Jak uszyć torbę na zakupy? KURS ŁATWEGO SZYCIA NA MASZYNIE cz. III

Worek, torba, torbo-plecak

Czy posiadasz worek na warzywa lub pieczywo? Czy w Twoim domu korzystacie z toreb z długim życiem? A może Twoje dziecko potrzebuje plecaka na swoje skarby? A Twoja rodzina może wykorzystać go w formie również torby. Z filmu poniżej dowiesz się jak uszyć torbę na zakupy, oraz worek i plecak z tego samego wzoru.

Nie wiem jak wy, ale ja bardzo źle reaguję na foliaki w sklepie. Foliak na marchewkę, foliak na ziemniaki…foliak na chleb. Tego jest za dużo. Od dziś sami zrobimy trwałe zamienniki i będziemy dumnie dawać przykład innym:o)

Czytaj dalej Jak uszyć torbę na zakupy? KURS ŁATWEGO SZYCIA NA MASZYNIE cz. III

Wymiana zamka w spodniach. KURS ŁATWEGO SZYCIA NA MASZYNIE cz. II

Prosta wymiana zamka w spodniach jeansowych

W drugiej lekcji szycia na maszynie postaram się Wam zaprezentować jak wygląda wymiana zamka w spodniach . Zapraszam do obejrzenia filmu, na którym prezentuję całą wymianę. Poniżej znajdziecie szczegółowy opis.

Przygotuj do tego zabiegu zamek o takiej samej długości i oczywiście metalowy jak zepsuty w odzieży, coś ostrego do wyprucia starego i załóż do maszyny grubszą igłę np. rozmiar 80 i najważniejsze nici, które doskonale wtopią się w odcień koloru spodni.

Czytaj dalej Wymiana zamka w spodniach. KURS ŁATWEGO SZYCIA NA MASZYNIE cz. II

KURS ŁATWEGO SZYCIA NA MASZYNIE cz. I

Wstęp do tego, co będę robiła dla Was i dzięki Wam, czyli kurs łatwego szycia na maszynie

KURS ŁATWEGO SZYCIA NA MASZYNIE. Od jakiegoś czasu zbierałam się do tego tematu, aby tu na blogu pokazać Wam w jak łatwy i prosty sposób poradzić sobie z niby trudnymi rzeczami. Oczywiście chodzi mi o szycie.

Każdy z nas prowadząc dom czy mieszkanie boryka się z częstymi usterkami, z którymi musimy się zmierzyć sami albo wezwać fachowca. Ja podzielę się z Wami swoją wiedzą i doświadczeniem w kwestii igły i nitki.

torby Hanka Działa
Czytaj dalej KURS ŁATWEGO SZYCIA NA MASZYNIE cz. I

Kaptury kominy otulacze na głowę i szyję

Swój projekt dedykuję tym osobom, które nie lubią czapek, ale cenią sobie ciepło i wygodę.

kaptury kominy otulacze
Tak prezentuje się kaptur

Czapka, szal, komin w jednym. Nazwałam je: kaptury, kominy, otulacze.

Kaptury, kominy, otulacze szyję z nowych fabrycznie tkanin w przeciwieństwie do toreb, które już dobrze znacie. Pierwszy kaptur powstał około pięć lat temu i od tej pory jest ciągle udoskonalany, a to wszystko dzięki Waszym podpowiedziom. Zasada otulania szyi i głowy się nie zmieniła. Ma być ciepło, przytulnie i wygodnie.

Czytaj dalej Kaptury kominy otulacze na głowę i szyję

Czarne torby dżinsowe

Czyli jak powstała seria czarnych toreb wykonanych głównie
z dżinsu

Z każdym wpisem będziecie mogli poznać mnie bliżej, cały proces mojego działania i kawałek mojego życia twórczego. Dzisiaj będzie ten pierwszy, bardzo ważny.

Zanim czarne torby dżinsowe będą głównym tematem, muszę czymś z Wami się podzielić. Gdy spotykam się z Wami w moim plenerowym saloniku to zawsze dużo rozmawiamy. Zadajecie pytania dotyczące mojej pracy i oczywiście toreb. Właśnie te momenty są dla mnie ważne, bo jest to piękny i żywy kontakt z Wami. Gdy wychodzę z pracowni po długim i pracowitym czasie, gdy spakuję te swoje robótki, wsiądę do auta i jadę do innego świata. Świata, w którym są ludzie ciekawi, uśmiechnięci, zainteresowani tym, co robię. Tak, to Wy kochani. Ale się rozmarzyłam. Jest styczeń, zima i tęsknię za słońcem. No dobrze, wracam do czarnych toreb z dżinsu.

Czytaj dalej Czarne torby dżinsowe