Kaptury kominy otulacze na głowę i szyję

Swój projekt dedykuję tym osobom, które nie lubią czapek, ale cenią sobie ciepło i wygodę.

kaptury kominy otulacze
Tak prezentuje się kaptur

Czapka, szal, komin w jednym. Nazwałam je: kaptury, kominy, otulacze.

Kaptury, kominy, otulacze szyję z nowych fabrycznie tkanin w przeciwieństwie do toreb, które już dobrze znacie. Pierwszy kaptur powstał około pięć lat temu i od tej pory jest ciągle udoskonalany, a to wszystko dzięki Waszym podpowiedziom. Zasada otulania szyi i głowy się nie zmieniła. Ma być ciepło, przytulnie i wygodnie.

Hankowe kaptury może nosić każdy, niezależnie od płci czy wieku. Można je również zakładać różną porą roku, dzięki temu że układa się na szyi ładnie i nie przeszkadza. W ten sposób jest zawsze w pogotowiu gdy nagle zrobi się zimniej. Kapturek w przeciwieństwie do czapki wspomaga osoby, które noszą okulary. Sama je noszę to wiem co się z nimi dzieje gdy pada śnieg albo deszcz. W takiej sytuacji wystarczy mocniej naciągnąć go na czoło, a powstanie daszek który ochroni nasze szkła i oczy.

kaptury kominy otulacze
Regulacja w kapturze pozwala nam mieć go bliżej głowy gdy zrobi się zimniej, lub poluzować i ułożyć go aby było wygodnie.

Otulacz na głowę i szyję ma jeszcze jedną zaletę. Nie musimy się martwić w dzisiejszych czasach gdy zapomnimy maseczki bo mamy na sobie kaptur. Spokojnie możemy zasłonić usta i nos.

Czy wszystkie tkaniny nadają się na kaptury?

Właśnie, teraz trochę więcej o tkaninach które wykorzystuję do szycia kapturków. Do wnętrza wszywam miły i co ważne ciepły materiał. Przeważnie jest to mikrofibra. Ona nie pochłania tak szybko wilgoci jak inne tkaniny. Wykorzystuję również tkaninę z której szyje się ubranka dla malutkich dzieci, jest ona bardzo delikatna i ciepła. Aby kapturek dobrze się prezentował wyszukuję najciekawsze tkaniny. Zdobywam je w małych ilościach, ponieważ są to końcówki kolekcji znanych projektantów. Są to tkaniny sweterkowe i szansa zatem, że ktoś będzie miał taki sam jest mała. Zaopatruję się również w tkaniny dresowe w dobrym gatunku.

Kapturki uszyte z takiego materiału mają charakter sportowy. Pasują one wszystkim i do wszystkiego. Staram się aby do każdego kapturka uszyć ocieplacze na dłonie. Jeżeli chodzi o pielęgnację tego typu nakrycia głowy to możecie prać w pralce tak jak sweterki w 30 stopniach lub ręcznie. Po wypraniu można go ładnie rozłożyć na ręczniku albo zawiesić na suszarce.

Jakie będą kapturki na sezon 2021\2022?

Właśnie już zaczynam zbierać ciekawą materię aby zadowolić Wasze gusta. Mam nadzieję, że każdy w hankowym sklepiku znajdzie coś dla siebie. Zapraszam również do obejrzenia filmiku w którym prezentuję kapturki jeszcze z tego sezonu. Kilka jest w zasięgu ręki, więc jeżeli przekonałam Ciebie do takiego sposobu otulania to nie pozostaje nic innego jak go zamówić od Hanka Działa. Zapraszam do kontakt.