Kaptury, kominy, szale…2022\23

kaptur komin
Kapturek czerwony

Przed nami jeszcze wiele ciepłych dni, ale ja przygotowuję się do nowego chłodniejszego sezonu 2022\23

W tym wpisie chciałam Wam przybliżyć temat najnowszych kapturów .

-ulepszona wersja nakrycia głowy

-tkaniny z których je uszyłam

-dlaczego w kompletach ?

-nazwy:o)

Ulepszona wersja nowych kapturków powstała dzięki Wam. Pisaliście do mnie, abym zrobiła dłuższą część szala. Powód był taki, że gdy w momencie owijania się szalem i do tego mając na sobie gruby płaszcz było Wam trochę ciężko się nim owinąć. Teraz jest dużo dłuższy i z pewnością będzie łatwiej.

Do uszycia kapturów wykorzystałam szlachetnie wełny parzone. Przybliżę Wam co oznacza „parzona”

Wełnę parzoną otrzymujemy w wyniku obróbki ciepła, czyli naturalną wełnę kąpie się w wysokiej temperaturze. W wyniku takiej obróbki zwiększa się jej termoizolacyjność, nie mechaci się i nie zbiega w praniu. Pierzemy w 30 stopniach ręcznie lub w specjalnym programie pralki. Dodam jeszcze najważniejsze, że nie gryzie nas tak mocno jak naturalna wełna

Dlaczego w kompletach?

Większość propozycji przygotowanych przeze mnie to komplety, czyli kaptur i mitenki

W poprzednim sezonie prawie do każdego kapturka doszywałam za Waszą prośbą ocieplacze na dłonie. Więc w tym sezonie wyprzedziłam Wasze zamówienia i mam nadzieję, że takie komplety spełnią Wasze oczekiwania. Jest jeszcze jedno kochani. Wiem, że niektórzy z Was mają problemy z zatokami. Mogę coś na to zaradzić. Wystarczy jak napiszesz do mnie, a ja uszyję opaskę na czoło. Już niedługo na stronce znajdziecie kilka ciekawych propozycji.

Nazwy kapturów, właściwie kolorów dobierałam tak aby podziałały na wyobraźnie barw. To dlatego gdy nie będziecie pewni, czy to faktycznie taki kolor jak na zdjęciu

Tu jest kapturek w kolorze gołębim. Ciężko jest uchwycić taki kolor na fotografii, szczególnie dla takiego laika jak ja:o)

Jeżeli macie pytania w tym temacie to zapraszam do ich zadawania. Chętnie odpowiem pa pa:o)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *