Jak uszyć torbę na zakupy? KURS ŁATWEGO SZYCIA NA MASZYNIE cz. III

Worek, torba, torbo-plecak

Czy posiadasz worek na warzywa lub pieczywo? Czy w Twoim domu korzystacie z toreb z długim życiem? A może Twoje dziecko potrzebuje plecaka na swoje skarby? A Twoja rodzina może wykorzystać go w formie również torby. Z filmu poniżej dowiesz się jak uszyć torbę na zakupy, oraz worek i plecak z tego samego wzoru.

Nie wiem jak wy, ale ja bardzo źle reaguję na foliaki w sklepie. Foliak na marchewkę, foliak na ziemniaki…foliak na chleb. Tego jest za dużo. Od dziś sami zrobimy trwałe zamienniki i będziemy dumnie dawać przykład innym:o)

Przygotuj sobie do zrealizowania tego wyzwania następujące produkty:

-Prostokąt tkaniny 40\90, jeżeli nie masz takiej wielkości podziel go na mniejsze około 42\47 . Możesz do tego celu wykorzystać niepotrzebny obrus albo niepotrzebną już poszewkę)

-Dwa cieńsze sznurki i o długości 84 cm każdy (najlepiej jest zmierzyć szerokość naszego worka w połowie razy dwa)

-Dwa grubsze sznurki sznurki o długości 2 m każdy

-Dwa paski o szerokości 2 cm i długości około 60-70 cm ( możesz wykorzystać coś gotowego albo je uszyć)

-Dwie szlufki lub sznurek o długości 10 cm

ZACZYNAMY PRACĘ

1. Złóż prostokąt na pół, jeżeli masz dwa mniejsze przeszyj po węższej części ściegiem francuskim, pokazuję w filmie jak się go robi.

2. Teraz zszyj boki po prawej stronie tkaniny na około 3-4 mmm. Pamiętaj, aby zostawić otwory na górze worka i zamocuj.

3. Rozłóż szew na boki przy zostawionym otworze i przestebnuj na 1 mm wokół niego.

4. Teraz przewróć naszą pracę na lewą stronę i przeszyj nie zapominając o pozostawionych otworach, pamiętaj zamocuj szew górą i przy wejściu do tunelu.

5. Przechodzimy do wykończenia góry w tunel. Złóż 4-5 cm do środka, czyli do lewej strony i przestebnuj brzeg górą na 1 mm dookoła. Teraz zawiń dół listwy do środka naszego tunelu na 1 cm i również przestebnuj wokół.

6. Tunel gotowy, więc możemy wciągnąć sznurki naprzemiennie z dwóch stron zawiązując je na końcu.

Worek gotowy, a teraz w podobny sposób uszyjemy torbę :o)

Wykonaj czynności jak w punkcie 1 i 2 z tym, że nie zostawiaj otworu na sznurki

1.Zanim przewrócisz naszą pracę na prawą stronę przypnij szpilkami uszy. Ja układam je od szwów bocznych w odległości około 10 cm

2.Teraz przeszyj górę torby razem z uszami na szerokość stopki

3.Naszą torbę przewróć na prawą stronę i zrób założenie o szerokości 4-5 cm przeszywając jak w punkcie 5. Pamiętaj, aby to zrobić razem z uszami.

Zamknij założenie i zrób to jak w punkcie 5, zawijając do środka również końcówki uszu naszej torby.

Mamy torbę i teraz możemy połączyć obie formy w jedną i stworzyć torbo plecak.

Proces zaczynamy tak jak przy szyciu worka i torby. Czyli zostawiamy górą otwory na sznurki i dodatkowo doszywamy uszy, szelki.

Jednym ważnym elementem, który dodamy są dwie szlufki. Umieścimy je w narożnikach. I tak, na szwie bocznym przymocuj szpilką lub od razu na maszynie szlufkę złożoną na pół. Umieść ją w odległości od rogu torby 3-4 cm. Przewróć na lewą stronę ułóż boczny szew na środku tworząc trójkąt i przeszyj po jego podstawie tak, aby nasza szlufka była schowana w środku. W filmie wytłumaczyłam to chyba lepiej:o) Zamocuj szlufkę

Teraz pozostało nam tylko wciągnąć sznurki w tunel, dwa z każdej strony i przełożyć przez środek szlufki. Teraz zrób supeł z drugim końcem sznurka i GOTOWE.

Na bazie moich propozycji możesz tworzyć cuda. Wykorzystaj do swojej pracy ozdobienia. Coś na szydełku albo hafcik. Możesz też zrobić ciekawe aplikacje lub tak, jak ja wykorzystać kieszenie ze starych spodni i je naszyć. Teraz już wiesz jak być bardziej eko i jak uszyć torbę na zakupy.

Jednak najpiękniejsze jest to, że robimy coś niby małego, a jednocześnie wielkiego.

Pisz również jeżeli masz jakieś pytania lub podpowiedzi.

Miłego szycia!