Magia serca w poduszce z łuskami gryki

Pierwsze serca dla Was

Serce nam się kojarzy z miłością, radością i silnym uczuciem. Aby podkreślić jego znaczenie, przedstawiane jest ono zazwyczaj w kolorze czerwonym albo różowym. Kształt serca może mieć wiele znaczeń, ale zawsze jest blisko tych najbardziej miłych doznań. W trakcie pracy nad nowym pomysłem to właśnie ten kształt zainspirował mnie do stworzenia magicznych poduszek.

wkład z bawełny wypełniony łuskami gryki
sposób łatwego zamknięcia poduszki i wykorzystania sznurka do innego mocowania

Zacznę od początku

Poduszka składa się z czterech elementów: sznurek, poszewka i wkład wypełniony łuskami gryki. Całość to nic innego jak naturalna materia przyjazna dla ciała. Wkład uszyłam z naturalnej bawełny, a poszewkę z lnu, sznurek również jest bawełniany, a łuska gryki prosto z łuskania tych ziaren:o)

Taka mała poduszka, a daje tak wiele

Wcześniej szyłam takie poduszki w kształcie trójkąta. Pierwsza powstała z potrzeby, aby ulżyć leżącej i chorej osobie. Taki klin miał za zadanie odciążyć kręgosłup na różnych odcinkach i ułożyć osobę wygodnie, a przede wszystkim bezpiecznie. Poduszka sprawdziła się doskonale. Potem zrobiłam taką dla siebie. Gdy dużo siedzę przy maszynie to układam dół serca na wysokości kości ogonowej, a jego symetryczna górna część masuje wyżej położone mięśnie przy kręgosłupie. Odciążenie kręgosłupa w taki sposób pozwala uniknąć napięcia mięśni, które potem mogą wywołać uporczywy ból. Mając taką poduszkę, zaklinujesz te miejsca, które Tobie najbardziej odpowiadają i przyniosą zbawienną ulgę. Podłożysz poduszkę pod kark, biodro czy ramię a nawet między kolana gdy leżysz na boku. Wentylacją w tych miejscach zajmują się łuski gryki, a odpowiada za to stożkowa budowa tejże łuski.

wygoda pod głową
serce górą doskonale utrzymuje głowę nie wysilając przy tym kręgów szyjnych

Poduszkę serce wykorzystuję również w trakcie ćwiczeń i medytacji. Jest mała, lekka i dokładnie wpasowuje się w miejsce gdzie tego najbardziej potrzebuję. To również doskonała propozycja dla kierowców, szczególnie dla tych którzy spędzają długi czas za kierownicą. Można ją nawet przymocować do zagłówka siedzenia za pomocą sznurka. Kochani, warto ją również zabrać w długą podróż pociągiem albo samolotem.

poduszka doskonale wypełnia lukę w oparciu na odcinku lędźwiowym

Mam ogromną nadzieję, że choć trochę przekonałam Was że magia serca działa. Jeżeli tak to nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was już teraz do zapoznania się z moją ofertą. Oprócz poduszek znajdziecie jeszcze wałki do spania również wypełnione łuskami gryki.

Jak zawsze odpowiem z przyjemnością na Wasze pytania.

Dużo zdrowia Kochani:o)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *