Opublikowano Dodaj komentarz

Minimalizm w szafie

Otwieram drzwi szafy i się zastanawiam: “Co będzie mi pasowało do dzisiejszego ubioru i dnia, który zamierzam spędzić? Wezmę jeszcze torebkę. Nie, plecak, bo potem jeszcze idę z koleżankami na wycieczkę. A właściwie mój strój jest dzisiaj taki luźny to zabiorę coś lekkiego.” Czas zadbać o większy minimalizm w szafie.

Czy zdarza się Wam mieć taki dylemat przed wyjściem? Lubię mieć różne ciekawe dodatki, ale nie aż tyle, bo to tylko stwarza właśnie takie problemy. Tracimy wtedy nasz cenny czas. W ubiegłym roku życie podsunęło mi rozwiązanie go.

Jedna torba a dwa zastosowania – minimalizm w szafie

Uszyłam torbę nie dodając paska i zaczęłam się bawić jednym elementem na różne sposoby. Torebka jest, może doszyję kółka na górze. Ok, teraz dołożę kółka na dół torby, uchwyt, zapięcie, kilka kombinacji i jest!!! Szybko zareagowaliście bardzo pozytywnie na nowy produkt. Pomyślałam wtedy, że nie jestem sama. Że lubicie rzeczy praktyczne. Tak powstała torebka i plecak w jednym, oczywiście z dżinsu.

Mała i wielka torba oraz plecak

Jeden element, jeden pasek i działa! Mała torebka po złożeniu klapki na 1/3 wysokości. Duża torba po przepięciu paska na górne kółka. Super! To, co się nie zmieści w małej, wygodnie i bezpiecznie przeniosę w dużej.

Jestem na spacerze i chcę mieć wolne ręce. Ok, przepnę pasek i mam plecak. Tu pomyślałam, że skoro plecak jest na plecach to trzeba zrobić dodatkowe zabezpieczenie. Jest zamek, ale całość zapinam jeszcze na karabińczyk, mogę teraz spokojnie chodzić w tłumie i nie martwić się czy ktoś tam włoży swoje ręce. Mam dobry humor, strój to podkreśla. Może coś fantazyjnego? Tak, przepnę paski po przekątnej i zrobię sobie asymetrię🙂 Mam pożądany efekt i czuję się wspaniale.

Torba i plecak w jednym to same korzyści

Zamiast czterech rzeczy w szafie mam jedną na kilka okoliczności. Czyż nie jest wspaniale?

Czy macie jakiś pomysl na nazwę takiego “torboplecaka”?

Nie otaczam się przedmiotami, nie wyrzucam pieniędzy i nie mam dylematów. Tylko nie mam nazwy na taką torbę i plecak w jednym. Dobrze by było się do niej jakoś zwracać. Gdzie jest moja torebka, jeans bag, handtasche, taszka, handvaska? Gdzie jest mój plecak, backpack, rucksack, batoh, ryggsack? No właśnie kochani, może zaproponujecie polską nazwę Hankowego wyrobu?