O Hance Działa

Torby z dżinsu i nie tylko…

O Hankowym działaniu

logo hanka działa

Hanka Działa – pod tą nazwą kryje się projekt łączący upcykling z kreatywnym szyciem. Już od 2015 roku szyję dla Was torby, plecaki, różne praktyczne akcesoria oraz ubrania z dżinsu i nie tylko. Dżins jest moim głównym materiałem i to właśnie za nim kryje się idea upcyklingu. Tkaninę dżinsową przetwarzam sama, poczynając od zakupu używanych dżinsów, poprzez pranie, darcie, cięcie oraz zszywanie.

Następnie powstałe kawałki tkaniny wykorzystuję do tworzenia unikalnych, niepowtarzalnych prac. Korzystam również z innych materiałów z odzysku, a także z nowych tkanin, kiedy tylko projekt tego wymaga. Moją inspiracją jest japońska technika boro oraz filozofia życia w zgodzie z naturą. Najwięcej o moim działaniu dowiesz się przechodząc na blog.

Mimo, że Hanka Działa od 2015 roku to moja przygoda z szyciem i rękodziełem zaczęła się dużo wcześniej. Krawiectwo mam we krwi, a może w genach:) Wyrosłam wśród ścinków materiałów i dźwięku maszyny najukochańszych kobiet pod słońcem: Babci oraz Mamy. Patrząc na ich ciężką pracę, codzienne zmagania z tkaninami, nożycami, igłami myślałam, że nie chcę tego dla siebie.

Ale już ponad 30 lat moje życie właśnie tak wygląda, co daje mi ogromne szczęście, satysfakcję i możliwość wyrażenia siebie . Mam ogromną nadzieję, że czuć to również w moich pracach:)

Co Hanka działa?

niebieska torba dżinsowa 6 galeria hanka działa

Hankę Działa znacie głównie z dżinsowych toreb. Torby tworzę także z innych materiałów, np. japońskie azmy z wzorzystych tkanin.

Oprócz tego działam dżinsowe plecaki, etui na telefony, okładki na zeszyty, czapki, kurtki, bluzki. Nowe materiały zyskują u mnie życie w postaci zimowych szalikokapturków i czapek. Wszystkie moje prace znajdziecie w galerii.

Nie powtarzam swoich upcyklingowych projektów, co oznacza, że to, co akurat trzymacie w dłoniach jest unikalne i wyjątkowe. Wynika to z idei upcyklingu, gdyż przetworzoną ręcznie tkaninę trudno kontrolować i wykreować ponownie dokładnie tak samo nie będąc maszyną🙂

Projekty nie-upcyklingowe tworzone z nowych tkanin są jak najbardziej powtarzalne, choć wykonane z takim samym zaangażowaniem i pasją.

Jak Hanka działa?

Hanka Działa sama! Wszystkie prace wykonane są w całości przeze mnie. Szukam inspiracji w naturze, sztuce i muzyce, ale przede wszystkim w ludziach i ich potrzebach.

Kocham Wasze opinie i rozmowy oraz podpowiedzi i sugestie, dlatego zapraszam Was do kontaktu ze mną. Proces twórczy wygląda u mnie podobnie jak powstawanie obrazu u malarza. Przygotowuję materiały, a reszta to efekt „artystycznego szaleństwa”. Mimo twórczej ekspresji dbam o każdy szczegół powstającej pracy, by była kompletna, schludna i praktycznie niezniszczalna. Każdy szew jest przeze mnie sprawdzany tak, by wytrzymał długoletnie użytkowanie.

Zapraszam Was również na moje media społecznościowe: Facebook oraz Instagram, gdzie regularnie publikuje wiele informacji dodatkowych.

Kupuj wg kategorii

Nowości

Bestsellery