O mnie

O mnie

Zapraszam do zapoznania się z informacjami o mnie.

Hanka Działa – pod tą nazwą kryje się projekt łączący upcykling z kreatywnym szyciem. Już od 2015 roku szyję dla Was torby, plecaki, różne praktyczne akcesoria oraz ubrania z dżinsu i nie tylko. Dżins jest moim głównym materiałem i to właśnie za nim kryje się idea upcyklingu. Tkaninę dżinsową przetwarzam SAMA, poczynając od zakupu używanych dżinsów, poprzez pranie, darcie, cięcie oraz zszywanie. Następnie powstałe kawałki tkaniny wykorzystuję do tworzenia unikalnych, niepowtarzalnych prac.
Korzystam również z innych materiałów z odzysku, a także z nowych tkanin, kiedy tylko projekt tego wymaga. Moją inspiracją jest japońskie rękodzieło (japońskie torby azmy, technika boro) oraz filozofia życia w zgodzie z naturą. Więcej informacji o moich pracach znajdziesz tutaj.

Mimo, że Hanka Działa powstała w 2015 roku, to moja przygoda z szyciem i rękodziełem zaczęła się duuużo wcześniej. Krawiectwo mam we krwi, a może w genach:) Wyrosłam wśród ścinków materiałów i dźwięku maszyny najukochańszych kobiet pod słońcem: Babci oraz Mamy. Patrząc na ich ciężką pracę, codzienne zmagania z tkaninami, nożycami, igłami myślałam, że nie chcę tego dla siebie. Ale już ponad 30 lat moje życie właśnie tak wygląda, co daje mi ogromne szczęście, satysfakcję i możliwość wyrażenia siebie . Mam ogromną nadzieję, że czuć to również w moich pracach:) Jeśli chcecie to sprawdzić zapraszam do kontaktu!

Nazywam się Anna Kucharska i mieszkam w pięknej podgórskiej miejscowości Bielsko-Biała. Ze swojej pracowni mam piękny widok na Szyndzielnię i Błatnią. To jest mój relaks w trakcie działania. Zapraszam na swój blog, gdzie dowiesz się między innymi o tym jak powstała Hanka Działa.

Dane firmy:

Hanka Działa Anna Kucharska

Handlowa 3, 43-382 Bielsko-Biała

NIP: 6921453946